Rekolekcje Wakacyjne Theoforos

Drodzy Członkowie i Sympatycy Wspólnoty THEOFOROS, pragniemy poinformować, że 1 marca (w piątek) ruszyły zapisy na tegoroczne Rekolekcje Wakacyjne naszej Wspólnoty.

Zapisu na rekolekcje dokonać można poprzez formularz dostępny na stronie https://snelomza.theoforos.pl Zapisy trwać będą do 31 maja 2024 roku.

Rekolekcje odbędą się w dniach 12 – 18 lipca 2024 roku w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach (adres: Skorzeszyce 167 26-008 Górno) Strona Ośrodka: http://www.rekolekcjeskorzeszyce.pl/

Link do google maps z lokalizacją ośrodka: https://maps.app.goo.gl/yfE5XGGgMJhNHYL36

Koszt Rekolekcji (nocleg, wyżywienie, kawiarenka itp.): 1. Dorośli oraz młodzież od 12 lat – 850 zł (trzeci i kolejny członek rodziny w tym przedziale wiekowym – 810 zł); 2. Dzieci od 3 do 11 lat – 510 zł; 3. Dzieci do 2 lat – bezpłatnie.

Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania do udziału w Rekolekcjach.

Aby otrzymać dofinansowanie należy najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem Rekolekcji złożyć stosowne podanie do Władz odpowiedniego oddziału Wspólnoty Theoforos.

Potwierdzeniem zapisu i jednocześnie warunkiem przyjęcia na Rekolekcje jest wniesienie zaliczki w kwocie 100 zł za każdą zapisaną osobę.

Wpłaty należy dokonać przelewem na konto: STOWARZYSZENIE THEOFOROS ul. Dworna 25 18-400 Łomża 73 8762 0009 0009 4298 2000 0010 w tytule wpisując dane osób, za które wpłacamy zaliczkę.

Kolejność zgłoszeń liczona będzie od daty wpłaty zaliczki.

Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie, wysłany zostanie e-mail z informacją zwrotną potwierdzającą dokonanie wpłaty.

W przypadku rezygnacji z rekolekcji prosimy o informację zwrotną, tak aby umożliwić uczestnictwo innym osobom (wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi).

Pozostałą kwotę należy uiścić przelewem na ww. konto najpóźniej na 2 tyg. przed rozpoczęciem Rekolekcji lub gotówką w czasie rejestracji po przyjeździe na miejsce.

Podczas Rekolekcji Wakacyjnych prowadzone będą 3 stopnie formacyjne dla dorosłych, stopień młodzieżowy oraz spotkania formacyjne dla osób po 3 stopniu rekolekcji.

W czasie rekolekcji będzie funkcjonowało Rekolekcyjne Przedszkole. Mogą w nim uczestniczyć dzieci od lat 3, które chcą i potrafią funkcjonować w grupie.Opieka nad dziećmi odbywać się będzie w czasie konferencji, namiotu spotkania czy spotkań w grupach. W czasie modlitwy wieczornej jest przewidziany dyżur dla dzieci, które chcą już pozostać w pokoju – czytanie, ewentualnie oglądanie bajek. Pozostałe dzieci mogą uczestniczyć wraz z rodzicami w spotkaniach modlitewnych, do czego zachęcamy szczególnie jeśli to spotkanie będzie miało charakter naszej wspólnej modlitwy uwielbienia.

Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat spróbujemy zorganizować Dziecięcy Stopień Rekolekcyjny.

Ośrodek posiada własny plac zabaw oraz boiska sportowe w związku z czym można zabrać ze sobą stroje sportowe. Ponadto ośrodek położony jest w okolicy Świętokrzyskiego Parku Narodowego z Łysicą – najwyższym szczytem Gór Świętokrzyskich (ok. 15 km od ośrodka) oraz Sanktuarium na Świętym Krzyżu (ok 20 km od ośrodka). Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą więc zabrać odzież i sprzęt do turystyki pieszej lub rowerowej.

Oprócz tego w Kielcach znajduje się spory aqua park „Baseny Tropikalne” (25 km od ośrodka) w związku z czym, chętni do korzystania z wodnych atrakcji mogą zabrać też stroje kąpielowe. W związku z powyższym Każdą i Każdego z Was bardzo zachęcamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas Rekolekcjach Wakacyjnych.

Jak wiemy jest to święty i bardzo owocny czas dla naszego życia. Wierzymy głęboko, że Pan Bóg przygotował dla każdego z nas wspaniałe rzeczy w czasie tych rekolekcji.

Nie jest to może wyjazd nad morze czy w góry do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w wakacje. Jest to coś innego. Jest to czas pogłębiania relacji z Bogiem i drugim człowiekiem, a także odkrywania wielu prawd o sobie samym.

A Pan Bóg na pewno wynagrodzi nam innymi (świętymi), wspaniałymi doświadczeniami te „morze” i „góry”

Dlatego raz jeszcze zachęcamy Cię, abyś w te wakacje wraz ze swoją rodziną, wyruszył z nami na Rekolekcje!!!

P.S. Jeśli nie wszyscy członkowie Twojej rodziny są chętni do uczestnictwa w formacji rekolekcyjnej mogą wykorzystać ten czas na wypoczynek w Górach Świętokrzyskich:) Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: rekolekcje@theoforos.pl Szczegółowe zasady rekolekcji dostępne są na stronie: rekolekcje.theoforos.pl/regulamin

Do zobaczenia!