O NAS

Wspólnota Theoforos                                                                                                                                             Wspólnota Theoforos (słowo „Theoforos” z gr. oznacza „człowieka niosącego Boga”) oficjalnie powołana została dekretem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego z dnia 15 listopada 2014 r.

Jak powstała Wspólnota: 

Odpowiedzialni Wspólnoty Ostrołęckiej oraz Wspólnoty Łomżyńskiej z ks. Jackiem Dąbrowskim na czele postanowili o utworzeniu jednej wspólnoty działającej w tych dwóch miejscowościach pod nazwą „Wspólnota Theoforos”. Opracowano Statut wspólnoty, który uzyskał akceptację Kurii Łomżyńskiej, po czym, jak wspomniano na początku, Biskup Łomżyński dekretem powołał Katolickie Stowarzyszenie Theoforos (w skrócie Wspólnota Theoforos) mianując ks. Jacka Dąbrowskiego asystentem kościelnym Stowarzyszenia. Nasza wspólnota działająca przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie zgodnie ze Statutem jest trzecim lokalnym Oddziałem Stowarzyszenia Theoforos. Asystentem Kościelnym naszej wyszkowskiej Wspólnoty jest ks. Paweł Perkowski – wikariusz parafii p.w. Świętej Rodziny w Wyszkowie. Współczesny świat i żyjący w nim człowiek bardzo potrzebuje Boga i Jego Miłości. Ludzie poszukują sensu, wartości, wsparcia, właściwej drogi życia. Jako wspólnota chcemy każdemu poszukującemu przynieść Boga. Pragniemy ponadto nieść Jezusa tam, gdzie Go brakuje, w miejsca, w których nie dotarła Ewangelia. Napełniając się światłem Chrystusa możemy podawać je dalej. Jednym ze świętych, który nazwał siebie „Theoforos” był św. Ignacy, biskup Antiochii. Za panowania cesarza Trajana został skazany na śmierć z powodu wyznawanej wiary. Zanim rzucono go na pożarcie dzikim zwierzętom, w drodze na męczeńską śmierć, św. Ignacy napisał list do siedmiu chrześcijańskich wspólnot. Podkreślał w nich, iż to Eucharystia tworzy więź pomiędzy chrześcijanami, a nade wszystko wprowadza nas w życie samego Chrystusa. Św. Ignacy nazywał siebie Bożą pszenicą, która starta zębami dzikich zwierząt, stanie się czystym chlebem Chrystusa.

   Jak powstał nasz oddział: 

Początkiem naszej wspólnoty był kurs Nowe Życie, który odbył się w dn. 31.03-2.04.2017r. Uczestniczyło w nim ponad 50 osób. Większość z nich tuż po zakończeniu kursu pragnęła formować się dalej. Po długiej modlitwie i adoracji 24 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie nowej wspólnoty.

  Rok formacyjny trwa od września do czerwca: 

W pierwsze poniedziałki każdego miesiąca uczestniczymy we Mszy Św. o godz. 18.00, po której prowadzimy adorację Pana Jezusa oraz posługujemy w trzecią niedzielę miesiąca na Wieczorach Uwielbienia.  Stacjonarnie, spotkania otwarte odbywają się w każdy drugi i trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 19.00 w salce domu parafialnego na I piętrze. W czwarty poniedziałek są spotkania w małych grupkach .

Codzienna Eucharystia, kursy ewangelizacyjne SNE, kurs Alpha, rekolekcje wakacyjne to elementy konkretnej formacji naszej wspólnoty. Zgodnie z naszą nazwą pragniemy nieść Boga, czyli Miłość sobie nawzajem i tam gdzie tej Miłości najbardziej brakuje.

Zapraszamy do Wspólnoty „Theoforos” każdego, kto szuka swojego miejsca w Kościele.

Statut-Wspolnoty-Theoforos-sierpień-2018 obowiązujący

Deklaracja-przystąpienia-do-Katolickiego-Stowarzyszenia-Theoforos-2018

Dekret2018

Dekret 2014